فهرست عینک شروع بکار کرد

نسخه قابل چاپارسال به دوستان

به نام خدا

امروزه اینترنت به قدری گسترده شده که درباره پیداکردن مطالب و سایت‌های مورد نظر در اینترنت کتاب‌های زیادی منتشر شده است. البته اگر موضوع مورد نظر شما عینک و عینک‌سازی (و دانشهای مرتبط) باشد ، که در هیچ جای جهان ارتباط مطلوبی با اینترنت ندارند ، خواندن تمام آن کتابها هم بی فایده است.

تجربه چند سال فعالیت عینک نشان داده است که افراد بسیاری در تلاش برای پیدا کردن پنجره‌ای به عینک سازی مدرن از طریق اینترنت ناکام مانده‌اند ولی این مسئله قابل حل است.

فهرست عینک سایتی است که با همکاری کاربران ، سایتهای فارسی و انگلیسی در زمینه عینک و عینک‌سازی (و همچنین سایتهای بینایی سنجی و چشم پزشکی که ارتباط نزدیکی با بینایی دارند) را دسته بندی کرده و در اختیار متخصصان و علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

فهرست عینک با دو هدف کار خود را شروع کرده است. هدف اول ایجاد ارتباط و انتقال اطلاعات از شرکتهایی که تولید دانش و محصول می‌کنند ، به متخصصان ایرانی می‌باشد که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست.

هدف دوم ، که اهمیت آن از هدف اول کمتر نیست ، حمایت از سایتها و وبلاگ های تخصصی در حوزه فعالیت‌های فهرست عینک است. این حمایت به دو شکل مستقیم و غیر مستقیم انجام می‌شود. حمایت مستقیم با ثبت و نمایش سایتها انجام می‌شود و سبب می‌گردد که کاربران از طریق فهرست عینک به سایتهای ثبت شده هدایت شوند.

همچنین نمایش سایت‌ها‌ و وبلاگ‌ها در فهرست عینک سبب می‌گردد که اعتبار آنها از نظر موتورهای جستجو افزایش پیدا کند و آنها را بیشتر به عنوان نتایج جستجو اعلام کند و حمایت غیر مستقیم به این شکل است.

البته دسته بندی و مدیریت  این مجموعه از سایتها نیاز به همکاری متخصصان پیشرو دارد که سعی می‌کنیم از این همکاری بهره مند شویم.

فهرست عینک این افتخار را دارد که در روز با سعادت میلاد منجی کار خود را آغاز کند و امیدواریم که فواید این سایت کام افراد فعال در حوزه سلامت بینایی را شیرین کند.

ورود به فهرست عینک